Wiata garażowa

Przeciętna powierzchnia działki w naszym kraju nie jest zbyt oszałamiająca. Jeśli mieszkamy w mieście, przestrzeń najczęściej jest jeszcze bardziej ograniczona.

Wiąże to się z faktem, że jeśli nie posiadamy garażu wkomponowanego w bryłę naszego domu, możemy mieć problem z parkowaniem drugiego auta, które najczęściej będzie musiało spoczywać pod tak zwaną chmurką. Typowe wymiary garażu blaszanego niestety nie pozwalają na umieszczenie go na działce.

Koszty

Kolejny argument warty przytoczenia, jeśli interesuje nas wiata, to cena. Gdy podsumujemy koszt budowy typowego garażu to szybko okaże się, że suma jaką należy przeznaczyć na takie przedsięwzięcie może być naprawdę spora.

Oczywiście mamy na rynku dostęp do konstrukcji blaszanych, które są relatywnie tanie, niemniej jednak ich estetyka często pozostawia wiele do życzenia. 

Montaż

Budowanie garażu może zająć dosyć sporo czasu. Cała procedura wylewania fundamentów oraz budowy tego zadaszenia może zająć nawet 2-3 tygodnie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zadaszenie drewniane w rodzaju wiaty, mamy pewność, że cała budowa nie zajmie więcej niż kilka dni! Chyba jest to dosyć ważny argument w dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas na nic nie ma czasu.