Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie wokół domu to nie tylko sposób na ochronę naszej posesji przed wścibskim wzrokiem, lecz również konstrukcja, która wymaga regularnej konserwacji.

W tym artykule podpowiemy Wam, jak prawidłowo dbać o płot drewniany.

Dlaczego warto?

Po pierwsze, pamiętajmy że tego typu konstrukcje nieustannie narażone są na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Jeśli drewno znajduje się na dworze (a tak przecież dzieje się w przypadku płotów), jest nie tylko narażone na zniszczenie przez zwyczajny "ząb czasu", ale również przez inne czynniki. Weźmy pod uwagę choćby szkodniki czy nawet zbyt mocne słońce oraz bardzo niskie temperatury.

Jak temu zapobiec?

Dobrym sposobem na zabezpieczenie płotu z drewna jest poddanie go procesowi olejowania. Jest to działanie, dzięki któremu nie tylko osiągniemy efekt poprawy wyglądu drewna, ale także dobrze zabezpieczymy je przed zniszczeniem przez szkodniki.

Jak to zrobić?

Zanim rozpoczniemy proces olejowania drewna, powinniśmy zadbać o dokładne wyczyszczenie jego powierzchni. Ważne jest, abyśmy mieli pewność, że powierzchnia drewna jest sucha, bo dzięki temu olej łatwiej wniknie w jego strukturę.