Impregnacja ciśnieniowa TANALITH® E to: trwałość, naturalne piękno, zaufana marka

  • Impregnacja ciśnieniowa środkiem TANALITH® E to sprawdzony i skuteczny sposób na zabezpieczenie drewna ogrodowego, desek tarasowych, drewna stosowanego w architekturze ogrodowej i wyposażeniu placów zabaw.
  • Drewno ciśnieniowo impregnowane oznacza konserwacje przy zastosowaniu środka TANALITH® E – wyjątkowego, bardzo skutecznego impregnatu opartego na opatentowanej przez Lonza Protection technologii wykorzystującej miedź i triazole. TANALITH® E  jest bezpieczny dla środowiska naturalnego i nie zawiera chromu, arsenu i innych metali ciężkich czy też szkodliwych dla zdrowia.
  • TANALITH® E zapewnia długotrwałą ochronę (powyżej 10 lat dla zastosowań bez kontaktu z gruntem) przeciwko grzybom i owadom atakującym drewno oraz doskonałą trwałość koloru zarówno przy zastosowaniu wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
  • Drewno impregnowane ciśnieniowo TANALITH® E jest dopuszczone do użytku w ponad 30 krajach na całym świecie i zostało poddane szczegółowym testom przez Lonza Protection zarówno badaniom laboratoryjnym jak i polowym. TANALITH® E posiada również "Pozwolenie na Obrót Produktem Biobójczym", wydane przez Ministerstwo Zdrowia.
  • Nie każde impregnacja jest taka sama. Kupując produkty Jagram SA oznaczone jak o impregnowane ciśnieniowo, masz pewność, że stosujesz drewno zabezpieczone w najlepszy sposób.

Wygląd

Drewno impregnowane ciśnieniowo środkiem TANALITH® E charakteryzuje się doskonałą trwałością koloru. Impregnowane drewno początkowo przybiera ładne, szaro zielone zabarwienie. Powoli pod wpływem warunkó atmosferycznych, kolor drewna stosowanego na zewnątrz budynków zmienia się na ciepły, miodowy beż i w dłuższym okresie czasu stopniowo jaśnieje do srebrno-szarego. Niezależne testy potwierdziły wyjątkowe właściwości kolorystyczne drewna ciśnieniowo impregnowanego TANALITH® E w porównaniu do innych rozwiązań.

Późniejsza pielęgnacja - malowanie

W trakcie instalowania drewna ciśnieniowo impregnowanego środkiem TANALITH® E, jakakolwiek powierzchnia poddana przecięciu, nawierceniu lub nacięciu musi zostać ponownie zaimpregnowana. Na końce włókien drewna należy nałożyć pędzlem impregnat, aby zachować skuteczność całego procesu impregnacji. Można również nałożyć pędzlem warstwę środka hydrofobizującego (tzw.Lazury) np. Altax Woskowy lub Sadolin Extra. W ten sposób możemy również zabarwić drewno, a w kolejnych latach dświerzać jego wygląd. Jest to szczególnie skuteczne jeśli stosuje się to regularnie na górnej powierzchni drewna np. deski tarasu. W takich sytuacjach należy stosować coroczne szczotkowanie i malowanie na wiosnę. Należy zwrócić szczególną uwagę aby drewno było powietrznie suche.

PROCES IMPREGNACJI

Posiadamy włsny certyfikowany autoklaw. Drewno poddawane jest impregnacji środkiem TANALITH® E w kontrolowanych warunkach w technologii próżniowo-ciśnieniowej według poniższego schematu.

 

impregacja

Back to top