Jagram S.A. - producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej


Karta wymogów jakościowych JagramJesteśmy jednym z pierwszych producentów i dystrybutorów drewna ogrodowego w Polsce. Już od 30 lat wyroby przez nas sprzedawane cieszą się dużym uznaniem klientów na całym świecie. W tym czasie staliśmy się liderem w projektowaniu, obróbce, oraz impregnacji drewnianej architektury ogrodowej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować Państwu produkty sprawdzone przez tysiące klientów w różnych krajach i strefach klimatycznych. Nasze pergole i altany są niebywale trwałe i będą upiększać Państwa ogrody prze wiele lat. Udało nam się to osiągnąć dzięki bardzo nowoczesnym maszynom, rygorystycznej polityce jakości i procesowi produkcji. Procesowi, którego najważniejszymi cechami są dokładność, precyzja i jakość. Mamy własne biuro projektowe oraz laboratoriom badawcze, posiadamy  oraz liczne certyfikaty.

Większość wyrobów produkowana jest z litego drewna iglastego. Niektóre elementy (w szczególności łuki) są wytwarzane z drewna gięto-klejonego warstwowo.

Jakość strugania którą prezentujemy w naszych produktach, jest najwyższa z możliwych do uzyskania na drewnie mokrym. Z pełną świadomością stosujemy tą metodę gdyż tylko taka technologia produkcji zapewnia możliwość pełnej impregnacji ciśnieniowej. Jedynie wilgotne drewno posiada otwarte pory pozwalające na dobrą penetrację impregnatu i jego właściwą retencję w drewnie. Tuż po impregnacji powierzchnia ma zielonkawe zabarwienie, jednak barwnik ten utlenia się po kilku tygodniach, gdy produkt jest poddany wpływom czynników atmosferycznych i drewno przybiera swój naturalny kolor. Impregnacja nie wpływa w żaden sposób na późniejsze nanoszenie farb akrylowych czy lakiero-bejcy. Warunkiem jest jedynie poczekaniae aż drewno będzie powietrznie suche (ok.20% w/w)

Wilgotność drewna może być wyższa gdy np. zamówienie zostanie wysłane bezpośrednio po impregnacji. Warto podkreślić, że drewno w trakcie użytkowania będąc poddane działaniu deszczu, śniegu i słońca wielokrotnie będzie zmieniało swoją wilgotność, a co za tym idzie i objętość. Będzie to powodowało pęknięcia i powstawanie szorstkości (w szczególności w pobliżu sęków i miejsc łączenia elementów), nie może to stanowić podstawy reklamacji. Jest to naturalna właściwość drewna.

Certyfikaty posiadane przez Jagram-PRO:

certyfikat FSC
certyfikat GL-24
certyfikat ISO

Back to top