Instrukcja montażu paneli płotowych na teren utwardzony

Do zamontowania N paneli ogrodzeniowych potrzebne będzie:

N paneli

N+1 słupków

N+1 szpiców (tyle samo co słupków)

Nx4 łączników z wkrętem

(N+1)x2 wkrętów fi 8 x 50 mm

(Nx4)x2 wkrętów fi 3 x 35 mm

(Uwaga! – wkręty nie są dołączone do zestawu)

Narzędzia do montażu:

poziomica, żyłka, wkrętarka z bit-2 i bit-3 lub śrubokręt krzyżakowy, wiertarka, Duży ciężki młotek lub siekiera, kawałek drewna fi7cm do zabezpieczenia kołnierza szpica przy wbijaniu.

Słupki – kantówki:

- do kratek i pergol sugerujemy przekrój kantówek 7x7

- do płotów sugerujemy przekrój kantówek 9x9,

Słupki należy wybrać zawsze dłuższe o min.10-30cm niż panel płotowy, aby można było go umieść odpowiednio ponad powierzchnią ziemi.

          

Łączniki z wkrętem: do łatwego i trwałego połączenia paneli ze słupkami.

  

Podstawy  metalowe:  do mocowania słupków na terenie  utwardzonym.

 

 

Montaż: 

 

Krok 1. Przykładając do podłoża podstawkę metalową, wyznacz miejsce, gdzie ma być zamontowany 1 słupek. Zaznacz np. ołówkiem miejsca, gdzie mają być umieszczone wkręty i kołki rozporowe. Odłóż podstawkę i następnie w zaznaczonych miejscach wywierć wiertarką otwory.

 

 

 

Krok 2.  Umieść plastikowe kołki rozporowe w wywierconych otworach, przystaw podstawkę, a następnie wkręć wkręty przy pomocy wkrętarki w otwory.

 

 

Krok 3. Wyznacz grubą żyłką linię, wzdłuż której będziesz montował kolejne słupki.

 

 

 

Krok 4.  Włóż słupek w podstawę i przykręć wkrętami z przeciwległych stron, sprawdzając przy tym pion. Do umocowania słupków w podstawie wystarczy użyć 2 wkrętów fi 8 x 50 mm. Wkręty należy wkręcić po 1 z każdej strony, wcześniej nawiercając otwory fi6. Otwory, w które wkręcamy wkręty, wybieramy stosownie do położenia słupka w ten sposób ustawiając go do pionie.

 

 

 

Krok 5. Przykręć łączniki, wcześniej nawiercając otwory fi5 w połowie grubości słupka, rozmieszczając je równomiernie od dołu i od góry.

 

 

 

 

Krok 6. Przykręć przęsło kilka centymetrów nad ziemią, żeby odizolować je od nawierzchni przez którą drewno może chłonąć wilgoć. Przęsło do łącznika przykręca się za pomocą dwóch wkrętów fi 3 x 35 mm.

 

 

 

 

Krok 7. Postępując analogicznie zamontuj pozostałe panele ogrodzeniowe.