Instrukcje montażu

  1. Pergola Instrukcja montażu pergoli na teren nieutwardzony

    Montaż pergoli? Możesz wykonać samodzielnie. Oto instrukcja, która ułatwi Państwu dobór włąściwych kotew, a także przeprowadzi krok po kroku przez proces instalacji pergoli.

  2. Płot Instrukcja montażu kratek i płotów na teren nieutwardzony

    Montaż płotu? Nic prostszego! Panele ogrodzeniowe, takie jak płoty oraz kratki montuje się analogicznie. Oto instrukcja, która ułatwi Państwu dobór niezbędnych akcesoriów montażowych a także przeprowadzi Państwa krok po kroku przez proces montażu ogrodzenia panelowego

  3. Kratki Premier Instrukcja montażu kratek i płotów na teren utwardzony

    Poniżej przedstawimy jak w prosty sposób wykonać montaż paneli ogrodzeniowych na terenie utwardzonym. Ta instrukcja ułatwi Państwu dobór niezbędnych akcesoriów montażowych, a także przeprowadzi krok po kroku przez proces montażu ogrodzenia panelowego lub pergol kratkowych

  4. Gdy po długim oczekiwaniu wreszcie żegnamy się z zimą, z prawdziwą przyjemnością obserwujemy budzącą się ze snu przyrodę. Najlepszym miejscem do takich obserwacji są oczywiście tereny położone poza miastem. Ale wiele radości dostarczy nam też obserwowanie przyrody w parku czy miejskim ogrodzie. Zwłaszcza jeśli to jest nasz własny ogród. Z pojawieniem się w nim pierwszych oznak wiosny, zaczynamy intensywniej wyobrażać sobie przyjemne chwile, które spędzimy w tym miejscu wiosną, latem i jesienią.

    Kiedy w naszym zielonym zakątku budzi się życie, czas rozpocząć sezon ogrodowy! Po uprzątnięciu ogródka po zimie okazuje się zwykle, że rabaty po zimie zieją pustką. Jak je ożywić?

  5. Donica W tym artykule przedstawimy jak w prosty sposób przygotować donicę przed wsypaniem do niej ziemi i posadzeniem roślin.

    Zabezpieczenie donicy folią to najlepsze rozwiązanie, aby maksymalnie przedłużyć jej żywotność i spowolnić butwienie drewna od wewnątrz.

  6. Pierwsza i podstawowa czynność jaką powinniśmy wykonać to pozbycie się wszelkich oznak zimyz naszego ogrodu. Pomimo tego, że śniegi już dawno stopniały, nasz ogród wciąż może być pełen niespodzianek z minionego sezonu. Pokazywaliśmy już, jak zadbać o drewno po zimie, tym razem krótko opiszemy na czym polega malowanie drewna.

     

    Zanim zabierzemy się za malowanie, warto przeczytać przytoczony powyżej artykuł o pielęgnacji drewna. Dowiemy się tam, jak w łatwy sposób poszukiwać oznak uszkodzenia materiału. Warto również pamiętać o zgromadzeniu odpowiednich narzędzi. Potrzebne nam będą m.in.:

    • rękawice robocze

    • kilka pędzli (najlepiej 2-3, w razie gdyby jeden się zniszczył)

  7. Zdrowa żywność z własnego ogrodu, uzyskana bez użycia szkodliwych środków – czy to tylko wiosenna mrzonka, czy marzenie które możemy zrealizować? Przy odrobinie wysiłku taras, balkon czy nawet domowy parapet może stać się ekogospodarstwem – z którego będziemy czerpać nie tylko witaminy, lecz również radość płynącą z kontaktu z naturą. W przygotowaniu przestrzeni dla domowych upraw pomogą rozsadniki, inspekty i plantery.

  8.  

    Hamak

  9.  

    Planter
  10. Jak zamontowaź garaż drewniany?

     

    Pozwolenie na budowę

    Budowa wiaty nie wymaga pozwolenia na budowę, jeśli powierzchnia jej zabudowy (mierzonej w obrysie ścian zewnętrznych, obrys podłoża) nie jest większa niż:


    -25 m2 (w ogrodach w granicach miast, ponadto nie może ich być więcej niż dwie na każde 500 m2 działki);
    -35 m2 (w ogrodach poza granicami miast – w rodzinnych ogrodach działkowych).


    Należy jednak zgodnie jednak z art. 30 ust. 1 pkt.1 (Prawo budowlane) zgłosić zamiar budowy wiaty  w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta na prawach powiatu. Najlepiej jest zgłosić konstrukcję jako „Wiata - altana ogrodowa”, nie jako

Back to top