Jaki będzie podatek od nieruchomości w 2014? Jakie nieruchomości podlegać będą podwyższonemu podatkowi? Dowiedz się więcej czytając ten artykuł!

Zmiany podatku zawsze wywołują sporo emocji. Niestety, od paru lat możemy zaobserwować ciągłe podwyżki wszelkiego rodzaju podatków. Powody są różne, zawsze jednak konsekwencje takiego zjawiska bardzo dotykają obywateli. Oczywiście nikogo nie namawiamy do unikania podatków, jednak istnieje kilka całkowicie legalnych sposobów, które pozwolą na odciążenie naszej kieszeni.

Podatki w 2014

 Pamiętacie Państwo koniec roku 2013? To właśnie wtedy bardzo gorącym tematem stała się kwestia podwyżek podatku VAT jakie miały nastąpić w tym roku. Wszyscy chyba pamięamy natłok reklam nakłaniających przedsiębiorców do szybkiego zakupu auta z tzw. kratką. Jak się jednak okazuje, zmiany w prawie podatkowym odczuje nie tylko branża motoryzacyjna. Na początku lutego media obiegła sensacyjna wiadomość jakoby Ministerstwo Finansów planowało podwyżkę podatku od garaży. W świetle obecnych regulacji osoby posiadające garaż wolnostojący płacą podatek często 10-krotnie wyższy od podatku za mieszkanie!

Jak żyć?

Jednym ze sposobów obejścia tej niekorzystnej regulacji jest budowa garażu w bryle domu. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Po pierwsze, w przypadku, gdy nasz dom ma kilkanaście lat, jest duża szansa, że nie będzie możliwa adaptacja go do nowych warunków. 

Co więcej, każda tego typu przeróbka oznacza długotrwałą peregrynację po urzędach, zdobywanie pozwoleń i tym podobne. Co więcej, planowana podwyżka stawki podatku od nieruchomości może też objąć garaże zbudowane w bryle domu, więc od podatku nie uciekniemy.

Samodzielny garaż bez podatku?

Garaże wolnostojące też będą objęte wyższym podatkiem. Jeśli nie chcemy płacić wysokiego podatku, dobrym pomysłem może być zatem zakup tego typu konstrukcji i postawienie jej na działce.Jak się okazuje, istnieje bardzo prosty sposób na to by nie płacić b. wysokiego podatku. Pamiętajmy, że tekst regulacji prawnej mówi o garażu, jednak nie wspomina ani słowem o zadaszeniach z drewna czy o wiatach samochodowych z drewna.